Сватівська районна рада
Сватівський район, Луганська область

Афганістан

Переглядів: 56

«Ти – вічний біль, Афганістан,
Ти – наш неспокій.
І не злічить глибоких ран
В борні жорстокій.
І не злічить сліз матерів, дружин, дітей –
Не всі вернулися сини із тих ночей…»


Безжальне випробування Афганістаном у складі 40-ї радянської армії пройшли більш ніж 130 мешканців району.

Більшість - були випускниками Хомівського ПТУ-114, котрі брали участь у бойових діях, як механіки-водії БТР та БМП, і на автомобілях, під обстрілами на гірських дорогах, доставляли вантажі.

Є також серед них і мотострілки, бійці спецназу, пілоти бойових вертольотів та представники інших військових спеціальностей, які щохвилинно ризикували життям під час проведення бойових операцій.

Четверо юнаків, чиї біографії тісно пов’язані зі Сватівщиною, – Герчицький Юрій, Шпанка Іван, Харебін Володимир, Головченко Валерій, навіки залишилися на полі бою тієї 10-річної неоголошеної війни…  

15 лютого голова Сватівської районної ради Віта Сліпець, голова Сватівської райдержадміністрації Валерій Честних, заступник голови районної ради Людмила Павлова, депутати районної ради, керівники підприємств, організацій і агроформувань, учні шкіл, представники громадськості взяли участь в урочистому заході з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в Комунальному закладі «Народний дім «Сватова-Лучка».

Відбулося вручення  воїнам-інтернаціоналістам ювілейної медалі «30 років з дня виведення військ з Афганістану», до їх уваги презентована концертна програма.

Учасники заходу поклали квіти до Пам’ятного знаку «Чорний тюльпан» та стели «Афганістан» на Меморіалі Слави, Пам’яті і Скорботи.

« повернутися до списку новин